DEP 507 — Repair and Strengthening of Structures Not Dağılımı
İTÜ DEP 507 (Repair and Strengthening of Structures) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 266 öğrencinin notu, 13 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Güz Dönemi): 9 öğrenci, ortalama 3.19, başarısızlık oranı %11.1.
Ders katalog bilgileri
Yapıların Onarım ve Güçlendrlm
Repair and Strengthening of Structures
- Kredi
- 3
- AKTS
- 7,5
- Saat (T+U+L)
- 3+0+0
- Önkoşul
- Yok
Onarım ve güçlendirme. Hasar değerlendirilmesi ve sınıflandırma. Deprem hasar türleri. Deprem sonrası yapılarda alınması gerekli geçici önlemler. Onarım ve güçlendirme malzemeleri. Püskürtme beton, epoksi reçinesi, çelik şeritler ve lif takviyeli polimerlerin kullanımı. Korozyon hasarı ve onarımı. Güçlendirme tasarımı, kolon mantolaması, ilave perde yerlerinin belirlenmesi, perde ve temellerin güçlendirilmesi. Yığma yapılarda hasar belirlenmesi, değerlendirmesi, onarımı ve güçlendirmesi. Yenilikçi yapısal güçlendirme yöntemleri.
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Güz Dönemi
9 öğrenci · Ortalama 3.19 · Başarısız %11.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %44.4 | |
| BA+ | 1 | %11.1 | |
| BA | 1 | %11.1 | |
| BB | 1 | %11.1 | |
| CB | 1 | %11.1 | |
| VF | 1 | %11.1 |
2024-2025 Güz Dönemi
15 öğrenci · Ortalama 2.47 · Başarısız %20.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %13.3 | |
| BA | 5 | %33.3 | |
| CB | 3 | %20.0 | |
| CC | 2 | %13.3 | |
| FF | 1 | %6.7 | |
| VF | 2 | %13.3 |
2023-2024 Güz Dönemi
16 öğrenci · Ortalama 2.23 · Başarısız %25.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %6.3 | |
| BA+ | 1 | %6.3 | |
| BA | 2 | %12.5 | |
| BB | 1 | %6.3 | |
| CB+ | 4 | %25.0 | |
| CB | 2 | %12.5 | |
| CC | 1 | %6.3 | |
| FF | 2 | %12.5 | |
| VF | 2 | %12.5 |
2022-2023 Güz Dönemi
25 öğrenci · Ortalama 1.98 · Başarısız %40.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %16.0 | |
| BA | 4 | %16.0 | |
| BB | 4 | %16.0 | |
| CB | 3 | %12.0 | |
| FF | 1 | %4.0 | |
| VF | 9 | %36.0 |
2021-2022 Güz Dönemi
35 öğrenci · Ortalama 1.51 · Başarısız %40.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %2.9 | |
| BA | 1 | %2.9 | |
| BB | 3 | %8.6 | |
| CB | 9 | %25.7 | |
| CC | 7 | %20.0 | |
| FF | 6 | %17.1 | |
| VF | 8 | %22.9 |
2020-2021 Güz Dönemi
17 öğrenci · Ortalama 1.50 · Başarısız %47.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %5.9 | |
| BA | 1 | %5.9 | |
| BB | 3 | %17.6 | |
| CB | 2 | %11.8 | |
| CC | 2 | %11.8 | |
| FF | 5 | %29.4 | |
| VF | 3 | %17.6 |
2019-2020 Güz Dönemi
32 öğrenci · Ortalama 2.06 · Başarısız %28.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %12.5 | |
| BA | 3 | %9.4 | |
| BB | 6 | %18.8 | |
| CB | 3 | %9.4 | |
| CC | 7 | %21.9 | |
| FF | 6 | %18.8 | |
| VF | 3 | %9.4 |
2018-2019 Güz Dönemi
20 öğrenci · Ortalama 2.70 · Başarısız %15.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %15.0 | |
| BA | 4 | %20.0 | |
| BB | 6 | %30.0 | |
| CB | 4 | %20.0 | |
| FF | 3 | %15.0 |
2017-2018 Güz Dönemi
10 öğrenci · Ortalama 2.75 · Başarısız %20.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %10.0 | |
| BA | 5 | %50.0 | |
| BB | 2 | %20.0 | |
| VF | 2 | %20.0 |
2016-2017 Güz Dönemi
22 öğrenci · Ortalama 2.30 · Başarısız %27.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %18.2 | |
| BA | 5 | %22.7 | |
| BB | 1 | %4.5 | |
| CB | 4 | %18.2 | |
| CC | 2 | %9.1 | |
| VF | 6 | %27.3 |
2015-2016 Güz Dönemi
22 öğrenci · Ortalama 3.23 · Başarısız %4.5
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 10 | %45.5 | |
| BA | 2 | %9.1 | |
| BB | 5 | %22.7 | |
| CB | 2 | %9.1 | |
| CC | 2 | %9.1 | |
| VF | 1 | %4.5 |
2014-2015 Güz Dönemi
18 öğrenci · Ortalama 3.22 · Başarısız %11.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 8 | %44.4 | |
| BA | 4 | %22.2 | |
| BB | 4 | %22.2 | |
| VF | 2 | %11.1 |
2013-2014 Güz Dönemi
25 öğrenci · Ortalama 3.04 · Başarısız %12.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 7 | %28.0 | |
| BA | 8 | %32.0 | |
| BB | 6 | %24.0 | |
| CC | 1 | %4.0 | |
| FF | 2 | %8.0 | |
| VF | 1 | %4.0 |