EBT 539 — Energy, Environment and Law Not Dağılımı
İTÜ EBT 539 (Energy, Environment and Law) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 249 öğrencinin notu, 12 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Güz Dönemi): 22 öğrenci, ortalama 3.15, başarısızlık oranı %13.6.
Ders katalog bilgileri
Enerji, Çevre ve Hukuku
Energy, Environment and Law
- Kredi
- 3
- AKTS
- 7,5
- Saat (T+U+L)
- 3+0+0
- Önkoşul
- Yok
Enerjinin ve enerji kaynaklarının tanıtımı ve sınıflandırılması. Fosil yakıtların (kömür, petrol ve doğal gaz) üretimi, taşınması, işlenmesi, kullanımı ve kullanımı sonrası meydana gelen çevresel etkiler ve alınabilecek önlemler. Nükleer enerji üretimi ve kullanılmış nükleer yakıtın geri kazanımından kaynaklanan çevresel etkiler ve alınabilecek önlemler. Yenilenebilir enerji kaynaklarının (jeotermal, güneş, rüzgar, hidrolik, hidrojen ve biyokütle ) kullanımından kaynaklanan çevresel etkiler ve alınabilecek önlemler. Enerji, çevre ve nükleer hukukun temel ilkeleri ve bunların Türkiye’deki ve dünyadaki uygulamaları.
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Güz Dönemi
22 öğrenci · Ortalama 3.15 · Başarısız %13.6
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %27.3 | |
| BA+ | 3 | %13.6 | |
| BA | 6 | %27.3 | |
| BB+ | 4 | %18.2 | |
| FF | 1 | %4.5 | |
| VF | 2 | %9.1 |
2024-2025 Güz Dönemi
12 öğrenci · Ortalama 3.35 · Başarısız %8.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %16.7 | |
| BA+ | 5 | %41.7 | |
| BA | 3 | %25.0 | |
| BB | 1 | %8.3 | |
| FF | 1 | %8.3 |
2022-2023 Güz Dönemi
19 öğrenci · Ortalama 3.16 · Başarısız %15.8
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 10 | %52.6 | |
| BA | 4 | %21.1 | |
| BB | 2 | %10.5 | |
| VF | 3 | %15.8 |
2021-2022 Güz Dönemi
19 öğrenci · Ortalama 2.76 · Başarısız %21.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %31.6 | |
| BA | 4 | %21.1 | |
| BB | 4 | %21.1 | |
| CB | 1 | %5.3 | |
| FF | 1 | %5.3 | |
| VF | 3 | %15.8 |
2020-2021 Güz Dönemi
33 öğrenci · Ortalama 3.18 · Başarısız %9.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 11 | %33.3 | |
| BA | 11 | %33.3 | |
| BB | 6 | %18.2 | |
| CB | 1 | %3.0 | |
| CC | 1 | %3.0 | |
| FF | 3 | %9.1 |
2019-2020 Güz Dönemi
14 öğrenci · Ortalama 2.89 · Başarısız %21.4
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %28.6 | |
| BA | 7 | %50.0 | |
| FF | 1 | %7.1 | |
| VF | 2 | %14.3 |
2018-2019 Güz Dönemi
16 öğrenci · Ortalama 2.88 · Başarısız %25.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 8 | %50.0 | |
| BA | 4 | %25.0 | |
| FF | 1 | %6.3 | |
| VF | 3 | %18.8 |
2017-2018 Güz Dönemi
15 öğrenci · Ortalama 2.27 · Başarısız %40.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %33.3 | |
| BA | 4 | %26.7 | |
| FF | 1 | %6.7 | |
| VF | 5 | %33.3 |
2016-2017 Güz Dönemi
26 öğrenci · Ortalama 2.83 · Başarısız %15.4
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 7 | %26.9 | |
| BA | 8 | %30.8 | |
| BB | 2 | %7.7 | |
| CB | 3 | %11.5 | |
| CC | 2 | %7.7 | |
| FF | 1 | %3.8 | |
| VF | 3 | %11.5 |
2015-2016 Güz Dönemi
18 öğrenci · Ortalama 1.92 · Başarısız %44.4
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %5.6 | |
| BA | 7 | %38.9 | |
| BB | 2 | %11.1 | |
| FF | 1 | %5.6 | |
| VF | 7 | %38.9 |
2014-2015 Güz Dönemi
27 öğrenci · Ortalama 2.54 · Başarısız %22.2
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %18.5 | |
| BA | 8 | %29.6 | |
| BB | 4 | %14.8 | |
| CB | 1 | %3.7 | |
| CC | 3 | %11.1 | |
| FF | 2 | %7.4 | |
| VF | 4 | %14.8 |
2013-2014 Güz Dönemi
28 öğrenci · Ortalama 2.93 · Başarısız %10.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %17.9 | |
| BA | 10 | %35.7 | |
| BB | 4 | %14.3 | |
| CB | 6 | %21.4 | |
| FF | 2 | %7.1 | |
| VF | 1 | %3.6 |