EBT 551E — Zero Energy Buildings Not Dağılımı
İTÜ EBT 551E (Zero Energy Buildings) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 185 öğrencinin notu, 13 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Güz Dönemi): 12 öğrenci, ortalama 2.79, başarısızlık oranı %25.0.
Ders katalog bilgileri
Zero Energy Buildings
- Kredi
- 3
- AKTS
- 7,5
- Saat (T+U+L)
- 3+0+0
- Önkoşul
- Yok
Enerji etkin bina kavramı ve tasarlama kriterleri; ısıtma, soğutma, havalandırma ve aydınlatma sistemleri; Fotovoltaik, rüzgar türbini ve güneş ısı sistemleri gibi yenilenebilir teknolojilerin binalara entegrasyonu, maliyet analiz yöntemleri ve Türkiye’de binalarda uygulanan mevzuat konuları ders kapsamında incelenecektir.
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Güz Dönemi
12 öğrenci · Ortalama 2.79 · Başarısız %25.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %33.3 | |
| BA+ | 4 | %33.3 | |
| CB | 1 | %8.3 | |
| FF | 3 | %25.0 |
2024-2025 Güz Dönemi
14 öğrenci · Ortalama 2.75 · Başarısız %28.6
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %42.9 | |
| BA+ | 2 | %14.3 | |
| BA | 2 | %14.3 | |
| FF | 4 | %28.6 |
2023-2024 Güz Dönemi
11 öğrenci · Ortalama 2.30 · Başarısız %36.4
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %27.3 | |
| BA+ | 2 | %18.2 | |
| BA | 1 | %9.1 | |
| CC+ | 1 | %9.1 | |
| FF | 1 | %9.1 | |
| VF | 3 | %27.3 |
2022-2023 Güz Dönemi
8 öğrenci · Ortalama 2.63 · Başarısız %25.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %25.0 | |
| BA | 2 | %25.0 | |
| BB | 2 | %25.0 | |
| VF | 2 | %25.0 |
2021-2022 Güz Dönemi
2 öğrenci · Ortalama 2.00 · Başarısız %50.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %50.0 | |
| FF | 1 | %50.0 |
2020-2021 Güz Dönemi
22 öğrenci · Ortalama 3.18 · Başarısız %13.6
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 11 | %50.0 | |
| BA | 6 | %27.3 | |
| CB | 2 | %9.1 | |
| VF | 3 | %13.6 |
2019-2020 Güz Dönemi
19 öğrenci · Ortalama 2.95 · Başarısız %15.8
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %31.6 | |
| BA | 4 | %21.1 | |
| BB | 6 | %31.6 | |
| VF | 3 | %15.8 |
2018-2019 Güz Dönemi
18 öğrenci · Ortalama 2.97 · Başarısız %16.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %33.3 | |
| BA | 5 | %27.8 | |
| BB | 4 | %22.2 | |
| VF | 3 | %16.7 |
2017-2018 Güz Dönemi
22 öğrenci · Ortalama 2.82 · Başarısız %13.6
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 7 | %31.8 | |
| BA | 2 | %9.1 | |
| BB | 5 | %22.7 | |
| CB | 4 | %18.2 | |
| CC | 1 | %4.5 | |
| VF | 3 | %13.6 |
2016-2017 Güz Dönemi
17 öğrenci · Ortalama 2.85 · Başarısız %17.6
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %35.3 | |
| BA | 4 | %23.5 | |
| BB | 1 | %5.9 | |
| CB | 3 | %17.6 | |
| VF | 3 | %17.6 |
2015-2016 Güz Dönemi
9 öğrenci · Ortalama 3.06 · Başarısız %11.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %44.4 | |
| BB | 3 | %33.3 | |
| CB | 1 | %11.1 | |
| VF | 1 | %11.1 |
2014-2015 Güz Dönemi
20 öğrenci · Ortalama 2.85 · Başarısız %15.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %25.0 | |
| BA | 4 | %20.0 | |
| BB | 7 | %35.0 | |
| CC | 1 | %5.0 | |
| VF | 3 | %15.0 |
2013-2014 Güz Dönemi
11 öğrenci · Ortalama 2.82 · Başarısız %18.2
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %27.3 | |
| BA | 3 | %27.3 | |
| BB | 2 | %18.2 | |
| CB | 1 | %9.1 | |
| VF | 2 | %18.2 |