ELE 508E — RF Microelectronics Not Dağılımı
İTÜ ELE 508E (RF Microelectronics) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 206 öğrencinin notu, 14 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Güz Dönemi): 16 öğrenci, ortalama 2.59, başarısızlık oranı %31.3.
Ders katalog bilgileri
RF Microelectronics
- Kredi
- 3
- AKTS
- 7,5
- Saat (T+U+L)
- 3+0+0
- Önkoşul
- Yok
Radio Verici-Alıcı Teknolojisinin İstemleri, Kullanıcılar için Telsiz İletişim Standartları ve Uygulamalar, Verici-Alıcı Mimarileri, Gezgin İletişim için Düşük Güçlü YSTDler, YSTD’lerinde Kullanılan DGK Yapıları; Dengesiz ve Dengeli Yapılar, YSTD’lerinde Kullanılan Karıştırıcı Yapıları; Dengesiz ve Dengeli Yapılar, Etkin Yapılı Karıştırıcıların Gürültü Analizleri, YS Güç Kuvvetlendirici Yapıları, TD Güç Kuvvetlendiricilerinde Doğrulaştırım Teknikleri, YS Osilatör Yapıları, YS Sıklık Sentezleyicileri, Dinamik Güç Kaynağının Kullanıldığı Yüksek Verimli Güç Kuvvetlendiricileri.
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Güz Dönemi
16 öğrenci · Ortalama 2.59 · Başarısız %31.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %37.5 | |
| BA | 5 | %31.3 | |
| FF | 5 | %31.3 |
2024-2025 Güz Dönemi
18 öğrenci · Ortalama 3.17 · Başarısız %11.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %22.2 | |
| BA+ | 4 | %22.2 | |
| BA | 4 | %22.2 | |
| BB | 4 | %22.2 | |
| FF | 2 | %11.1 |
2023-2024 Bahar Dönemi
16 öğrenci · Ortalama 3.39 · Başarısız %6.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %25.0 | |
| BA+ | 3 | %18.8 | |
| BA | 5 | %31.3 | |
| BB+ | 2 | %12.5 | |
| BB | 1 | %6.3 | |
| FF | 1 | %6.3 |
2023-2024 Güz Dönemi
15 öğrenci · Ortalama 3.00 · Başarısız %20.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 7 | %46.7 | |
| BA+ | 1 | %6.7 | |
| BA | 2 | %13.3 | |
| BB+ | 1 | %6.7 | |
| BB | 1 | %6.7 | |
| FF | 3 | %20.0 |
2022-2023 Güz Dönemi
3 öğrenci · Ortalama 3.67 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %33.3 | |
| BA | 2 | %66.7 |
2021-2022 Güz Dönemi
27 öğrenci · Ortalama 2.31 · Başarısız %37.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 12 | %44.4 | |
| BA | 2 | %7.4 | |
| CB | 3 | %11.1 | |
| FF | 10 | %37.0 |
2020-2021 Bahar Dönemi
13 öğrenci · Ortalama 2.00 · Başarısız %46.2
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %30.8 | |
| BA | 2 | %15.4 | |
| BB | 1 | %7.7 | |
| FF | 6 | %46.2 |
2019-2020 Bahar Dönemi
11 öğrenci · Ortalama 2.64 · Başarısız %27.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %45.5 | |
| BA | 2 | %18.2 | |
| CC | 1 | %9.1 | |
| FF | 3 | %27.3 |
2018-2019 Bahar Dönemi
16 öğrenci · Ortalama 2.56 · Başarısız %25.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %18.8 | |
| BA | 5 | %31.3 | |
| BB | 3 | %18.8 | |
| CB | 1 | %6.3 | |
| FF | 4 | %25.0 |
2017-2018 Bahar Dönemi
20 öğrenci · Ortalama 2.63 · Başarısız %15.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %25.0 | |
| BA | 3 | %15.0 | |
| BB | 3 | %15.0 | |
| CB | 2 | %10.0 | |
| CC | 4 | %20.0 | |
| FF | 3 | %15.0 |
2016-2017 Bahar Dönemi
9 öğrenci · Ortalama 1.94 · Başarısız %44.4
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %33.3 | |
| BA | 1 | %11.1 | |
| CC | 1 | %11.1 | |
| FF | 4 | %44.4 |
2015-2016 Bahar Dönemi
18 öğrenci · Ortalama 2.28 · Başarısız %27.8
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %27.8 | |
| BA | 2 | %11.1 | |
| BB | 1 | %5.6 | |
| CB | 2 | %11.1 | |
| CC | 3 | %16.7 | |
| FF | 5 | %27.8 |
2014-2015 Bahar Dönemi
10 öğrenci · Ortalama 2.85 · Başarısız %10.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| BA | 3 | %30.0 | |
| BB | 6 | %60.0 | |
| FF | 1 | %10.0 |
2013-2014 Bahar Dönemi
14 öğrenci · Ortalama 2.39 · Başarısız %14.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %14.3 | |
| BB | 3 | %21.4 | |
| CB | 5 | %35.7 | |
| CC | 2 | %14.3 | |
| FF | 2 | %14.3 |