GID 501E — Food Analysis:Theory&Applica. Not Dağılımı
İTÜ GID 501E (Food Analysis:Theory&Applica.) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 384 öğrencinin notu, 13 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Güz Dönemi): 7 öğrenci, ortalama 3.68, başarısızlık oranı %0.0.
Ders katalog bilgileri
Food Analysis:Theory&Applica.
- Kredi
- 3
- AKTS
- 7,5
- Saat (T+U+L)
- 3+0+0
- Önkoşul
- Yok
Gıda Analizlerinde yetkili birimler, kullanılan standartlar, yasal durumlar/düzenlemeler, örnekleme ve teknikleri, besinsel etiketleme için kompozisyon analizleri, kül yakma, külde mineral analizleri, vitamin ve enzimlerin analizleri, enzimatik aktivite belirleme, enzimlerin gıda analizlerinde kullanımları, bulaşanlar: mikotoksinler, pestisitler, hayvansal ilaçlar, gıda katkıları: SO2 ve boya (kalitatif ve kantitatif), otantisite tespiti analizleri
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Güz Dönemi
7 öğrenci · Ortalama 3.68 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %42.9 | |
| BA+ | 2 | %28.6 | |
| BA | 1 | %14.3 | |
| CB+ | 1 | %14.3 |
2024-2025 Güz Dönemi
11 öğrenci · Ortalama 3.18 · Başarısız %9.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %27.3 | |
| BA+ | 1 | %9.1 | |
| BA | 3 | %27.3 | |
| BB | 2 | %18.2 | |
| CB+ | 1 | %9.1 | |
| FF | 1 | %9.1 |
2023-2024 Güz Dönemi
19 öğrenci · Ortalama 2.86 · Başarısız %10.5
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %10.5 | |
| BA+ | 2 | %10.5 | |
| BA | 5 | %26.3 | |
| BB+ | 1 | %5.3 | |
| BB | 2 | %10.5 | |
| CB+ | 2 | %10.5 | |
| CB | 1 | %5.3 | |
| CC | 2 | %10.5 | |
| VF | 2 | %10.5 |
2022-2023 Güz Dönemi
31 öğrenci · Ortalama 2.61 · Başarısız %19.4
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %19.4 | |
| BA | 7 | %22.6 | |
| BB | 8 | %25.8 | |
| CB | 1 | %3.2 | |
| CC | 3 | %9.7 | |
| FF | 6 | %19.4 |
2021-2022 Güz Dönemi
36 öğrenci · Ortalama 2.82 · Başarısız %8.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %11.1 | |
| BA | 8 | %22.2 | |
| BB | 13 | %36.1 | |
| CB | 5 | %13.9 | |
| CC | 3 | %8.3 | |
| FF | 3 | %8.3 |
2020-2021 Güz Dönemi
36 öğrenci · Ortalama 3.31 · Başarısız %8.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 12 | %33.3 | |
| BA | 16 | %44.4 | |
| BB | 5 | %13.9 | |
| FF | 1 | %2.8 | |
| VF | 2 | %5.6 |
2019-2020 Güz Dönemi
27 öğrenci · Ortalama 2.80 · Başarısız %7.4
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %18.5 | |
| BA | 6 | %22.2 | |
| BB | 4 | %14.8 | |
| CB | 5 | %18.5 | |
| CC | 5 | %18.5 | |
| FF | 1 | %3.7 | |
| VF | 1 | %3.7 |
2018-2019 Güz Dönemi
20 öğrenci · Ortalama 2.80 · Başarısız %20.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %20.0 | |
| BA | 9 | %45.0 | |
| BB | 2 | %10.0 | |
| CB | 1 | %5.0 | |
| FF | 4 | %20.0 |
2017-2018 Güz Dönemi
39 öğrenci · Ortalama 2.46 · Başarısız %17.9
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %10.3 | |
| BA | 7 | %17.9 | |
| BB | 11 | %28.2 | |
| CB | 5 | %12.8 | |
| CC | 5 | %12.8 | |
| FF | 5 | %12.8 | |
| VF | 2 | %5.1 |
2016-2017 Güz Dönemi
32 öğrenci · Ortalama 2.28 · Başarısız %28.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %6.3 | |
| BA | 10 | %31.3 | |
| BB | 8 | %25.0 | |
| CC | 3 | %9.4 | |
| FF | 5 | %15.6 | |
| VF | 4 | %12.5 |
2015-2016 Güz Dönemi
45 öğrenci · Ortalama 2.44 · Başarısız %17.8
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %13.3 | |
| BA | 7 | %15.6 | |
| BB | 10 | %22.2 | |
| CB | 7 | %15.6 | |
| CC | 7 | %15.6 | |
| FF | 2 | %4.4 | |
| VF | 6 | %13.3 |
2014-2015 Güz Dönemi
49 öğrenci · Ortalama 2.59 · Başarısız %12.2
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %12.2 | |
| BA | 10 | %20.4 | |
| BB | 10 | %20.4 | |
| CB | 8 | %16.3 | |
| CC | 9 | %18.4 | |
| FF | 3 | %6.1 | |
| VF | 3 | %6.1 |
2013-2014 Güz Dönemi
32 öğrenci · Ortalama 2.75 · Başarısız %12.5
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %18.8 | |
| BA | 6 | %18.8 | |
| BB | 8 | %25.0 | |
| CB | 6 | %18.8 | |
| CC | 2 | %6.3 | |
| FF | 1 | %3.1 | |
| VF | 3 | %9.4 |