HGP 507 — Fashion Management Not Dağılımı
İTÜ HGP 507 (Fashion Management) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 167 öğrencinin notu, 13 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Güz Dönemi): 17 öğrenci, ortalama 3.31, başarısızlık oranı %5.9.
Ders katalog bilgileri
Moda Yönetimi
Fashion Management
- Kredi
- 3
- AKTS
- 7,5
- Saat (T+U+L)
- 3+0+0
- Önkoşul
- Yok
Modanın anlamı ve prensipleri. Moda akımları: moda akımları teorileri, moda akımlarını hızlandırıp yavaşlatan faktörler. Moda çevrimi. Moda yaratma ve ticareti: Modanın ürünlerin ön hazırlığı, moda ürünlerin tüketimi. Günümüz moda sektörü, moda endüstrisinin küreselleşmesi. Küresel moda pazarları. Moda perakendeciliği, moda perakendeciliğinde politika ve stratejiler. Moda endüstrisinde kıyaslama. Diğer ülkelerdeki moda üreticileri. Moda pazarının tatmin edilmesi, moda pazarındaki değişime uyum sağlanması, niş pazarlar. Moda endüstrisinin müşteri odaklı organizasyonu. Moda ürünlerde marka: Moda markası, perakende markası, özel markalar. Moda aksesuarları.
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Güz Dönemi
17 öğrenci · Ortalama 3.31 · Başarısız %5.9
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %11.8 | |
| BA+ | 3 | %17.6 | |
| BA | 8 | %47.1 | |
| BB+ | 1 | %5.9 | |
| BB | 1 | %5.9 | |
| CB+ | 1 | %5.9 | |
| FF | 1 | %5.9 |
2024-2025 Güz Dönemi
26 öğrenci · Ortalama 2.88 · Başarısız %3.8
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| BA+ | 3 | %11.5 | |
| BA | 3 | %11.5 | |
| BB+ | 2 | %7.7 | |
| BB | 5 | %19.2 | |
| CB+ | 8 | %30.8 | |
| CB | 3 | %11.5 | |
| CC+ | 1 | %3.8 | |
| FF | 1 | %3.8 |
2023-2024 Güz Dönemi
17 öğrenci · Ortalama 3.01 · Başarısız %5.9
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %17.6 | |
| BA+ | 2 | %11.8 | |
| BB+ | 3 | %17.6 | |
| BB | 4 | %23.5 | |
| CB+ | 2 | %11.8 | |
| CB | 1 | %5.9 | |
| CC | 1 | %5.9 | |
| FF | 1 | %5.9 |
2022-2023 Güz Dönemi
19 öğrenci · Ortalama 3.37 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %31.6 | |
| BA | 3 | %15.8 | |
| BB | 9 | %47.4 | |
| CB | 1 | %5.3 |
2021-2022 Güz Dönemi
19 öğrenci · Ortalama 3.39 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %26.3 | |
| BA | 7 | %36.8 | |
| BB | 5 | %26.3 | |
| CB | 2 | %10.5 |
2020-2021 Güz Dönemi
28 öğrenci · Ortalama 2.88 · Başarısız %7.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %21.4 | |
| BA | 5 | %17.9 | |
| BB | 7 | %25.0 | |
| CB | 4 | %14.3 | |
| CC | 4 | %14.3 | |
| FF | 2 | %7.1 |
2019-2020 Güz Dönemi
15 öğrenci · Ortalama 3.00 · Başarısız %6.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %6.7 | |
| BA | 7 | %46.7 | |
| BB | 4 | %26.7 | |
| CB | 1 | %6.7 | |
| CC | 1 | %6.7 | |
| FF | 1 | %6.7 |
2018-2019 Güz Dönemi
4 öğrenci · Ortalama 3.63 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %50.0 | |
| BA | 1 | %25.0 | |
| BB | 1 | %25.0 |
2017-2018 Güz Dönemi
3 öğrenci · Ortalama 4.00 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %100.0 |
2016-2017 Yaz Dönemi
1 öğrenci · Ortalama 3.50 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| BA | 1 | %100.0 |
2016-2017 Güz Dönemi
6 öğrenci · Ortalama 3.33 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %50.0 | |
| BB | 1 | %16.7 | |
| CB | 2 | %33.3 |
2015-2016 Güz Dönemi
8 öğrenci · Ortalama 3.75 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %62.5 | |
| BA | 2 | %25.0 | |
| BB | 1 | %12.5 |
2014-2015 Güz Dönemi
4 öğrenci · Ortalama 3.38 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %25.0 | |
| BA | 1 | %25.0 | |
| BB | 2 | %50.0 |