KIM 519 — Chemistry of Macrocyclic Compounds Not Dağılımı
İTÜ KIM 519 (Chemistry of Macrocyclic Compounds) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 191 öğrencinin notu, 13 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Güz Dönemi): 9 öğrenci, ortalama 3.78, başarısızlık oranı %0.0.
Ders katalog bilgileri
Makrosiklik Bileşikler Kimyası
Chemistry of Macrocyclic Compounds
- Kredi
- 3
- AKTS
- 7,5
- Saat (T+U+L)
- 3+0+0
- Önkoşul
- Yok
Giriş, tanımlar, tarihi gelişim, makrosiklik bileşiklerin genel sentez yöntemleri, seyreltik çalışma ve template etki, makrosiklik bileşiklerde ev sahibi-konuk etkileşimleri, taç eterler, kriptandlar ve alkali metallerle etkileşimleri, ftalosiyaninler, porfirinler ve doğal analogları, kaliksarenler, heterokaliksarenler, kavitandlar, katenanler, rotaksanlar, taç eterlerin S-lü analogları, makrosiklik bileşiklerin uygulamaları, supramoleküler etkinin genel değerlendirilmesi.
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Güz Dönemi
9 öğrenci · Ortalama 3.78 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %55.6 | |
| BA+ | 2 | %22.2 | |
| BB+ | 2 | %22.2 |
2024-2025 Güz Dönemi
7 öğrenci · Ortalama 2.61 · Başarısız %28.6
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %28.6 | |
| BA | 2 | %28.6 | |
| BB+ | 1 | %14.3 | |
| VF | 2 | %28.6 |
2023-2024 Güz Dönemi
11 öğrenci · Ortalama 2.59 · Başarısız %27.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %18.2 | |
| BA+ | 2 | %18.2 | |
| BA | 1 | %9.1 | |
| BB+ | 2 | %18.2 | |
| BB | 1 | %9.1 | |
| VF | 3 | %27.3 |
2022-2023 Güz Dönemi
11 öğrenci · Ortalama 3.32 · Başarısız %9.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %45.5 | |
| BA | 3 | %27.3 | |
| BB | 2 | %18.2 | |
| VF | 1 | %9.1 |
2021-2022 Güz Dönemi
12 öğrenci · Ortalama 3.50 · Başarısız %8.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 7 | %58.3 | |
| BA | 4 | %33.3 | |
| FF | 1 | %8.3 |
2020-2021 Güz Dönemi
10 öğrenci · Ortalama 3.90 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 8 | %80.0 | |
| BA | 2 | %20.0 |
2019-2020 Güz Dönemi
10 öğrenci · Ortalama 3.65 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %60.0 | |
| BA | 1 | %10.0 | |
| BB | 3 | %30.0 |
2018-2019 Güz Dönemi
17 öğrenci · Ortalama 3.29 · Başarısız %5.9
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %29.4 | |
| BA | 7 | %41.2 | |
| BB | 3 | %17.6 | |
| CB | 1 | %5.9 | |
| FF | 1 | %5.9 |
2017-2018 Güz Dönemi
19 öğrenci · Ortalama 2.55 · Başarısız %26.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %31.6 | |
| BA | 2 | %10.5 | |
| BB | 5 | %26.3 | |
| CB | 1 | %5.3 | |
| FF | 1 | %5.3 | |
| VF | 4 | %21.1 |
2016-2017 Güz Dönemi
14 öğrenci · Ortalama 3.00 · Başarısız %14.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %42.9 | |
| BA | 2 | %14.3 | |
| BB | 3 | %21.4 | |
| CC | 1 | %7.1 | |
| VF | 2 | %14.3 |
2015-2016 Güz Dönemi
31 öğrenci · Ortalama 3.13 · Başarısız %6.5
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 7 | %22.6 | |
| BA | 9 | %29.0 | |
| BB | 10 | %32.3 | |
| CB | 3 | %9.7 | |
| VF | 2 | %6.5 |
2014-2015 Güz Dönemi
14 öğrenci · Ortalama 3.21 · Başarısız %7.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %21.4 | |
| BA | 6 | %42.9 | |
| BB | 4 | %28.6 | |
| VF | 1 | %7.1 |
2013-2014 Güz Dönemi
26 öğrenci · Ortalama 3.06 · Başarısız %7.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %19.2 | |
| BA | 9 | %34.6 | |
| BB | 7 | %26.9 | |
| CB | 2 | %7.7 | |
| CC | 1 | %3.8 | |
| FF | 1 | %3.8 | |
| VF | 1 | %3.8 |