KOM 518E — Model Predictive Control Not Dağılımı
İTÜ KOM 518E (Model Predictive Control) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 213 öğrencinin notu, 9 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Güz Dönemi): 18 öğrenci, ortalama 2.14, başarısızlık oranı %33.3.
Ders katalog bilgileri
Model Predictive Control
- Kredi
- 3
- AKTS
- 7,5
- Saat (T+U+L)
- 3+0+0
- Önkoşul
- Yok
Öngörülü kontrolün tarihi gelişimi, Lineer sistemler için optimal kontrol teorisinin özeti, Öngörü Modelleri, Temel optimizasyon yöntemleri (kuadratik ve lineer programlama), Model Öngörülü Kontrol (MPC) stratejisi, Klasik Model Öngörülü Kontrol teknikleri ve kısıtsız problemlerin çözümü; Dinamik Matris Kontrolü, Model Algoritmik Kontrol, Genelleştirilmiş Öngörülü Kontrol, Endüstriyel Genelleştirilmiş Öngörülü Kontrol, Öngörülü Fonksiyonel Kontrol, Çok-Adımlı Model Öngörülü Kontrol, Kısıt içeren problemler ve kıstların formulasyonu, Çok-Değişkenli Model Öngörülü Kontrol, Modele Dayalı Öngörülü Kontrol sistemlerin kapalı çevrimde kararlılık özellikleri.
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Güz Dönemi
18 öğrenci · Ortalama 2.14 · Başarısız %33.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %11.1 | |
| BA | 1 | %5.6 | |
| BB+ | 3 | %16.7 | |
| BB | 4 | %22.2 | |
| CB+ | 1 | %5.6 | |
| CB | 1 | %5.6 | |
| FF | 2 | %11.1 | |
| VF | 4 | %22.2 |
2024-2025 Güz Dönemi
16 öğrenci · Ortalama 2.14 · Başarısız %25.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %6.3 | |
| BA+ | 1 | %6.3 | |
| BA | 2 | %12.5 | |
| BB+ | 2 | %12.5 | |
| CB+ | 1 | %6.3 | |
| CC+ | 1 | %6.3 | |
| CC | 4 | %25.0 | |
| FF | 4 | %25.0 |
2023-2024 Güz Dönemi
37 öğrenci · Ortalama 2.11 · Başarısız %29.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %5.4 | |
| BA+ | 1 | %2.7 | |
| BA | 6 | %16.2 | |
| BB | 7 | %18.9 | |
| CB+ | 2 | %5.4 | |
| CB | 5 | %13.5 | |
| CC+ | 2 | %5.4 | |
| CC | 1 | %2.7 | |
| FF | 8 | %21.6 | |
| VF | 3 | %8.1 |
2022-2023 Güz Dönemi
14 öğrenci · Ortalama 1.43 · Başarısız %50.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %7.1 | |
| BA | 1 | %7.1 | |
| BB | 2 | %14.3 | |
| CB | 1 | %7.1 | |
| CC | 2 | %14.3 | |
| FF | 6 | %42.9 | |
| VF | 1 | %7.1 |
2021-2022 Güz Dönemi
31 öğrenci · Ortalama 1.52 · Başarısız %51.6
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %6.5 | |
| BA | 4 | %12.9 | |
| BB | 6 | %19.4 | |
| CB | 2 | %6.5 | |
| CC | 1 | %3.2 | |
| FF | 16 | %51.6 |
2020-2021 Güz Dönemi
38 öğrenci · Ortalama 1.47 · Başarısız %47.4
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %2.6 | |
| BA | 3 | %7.9 | |
| BB | 7 | %18.4 | |
| CB | 5 | %13.2 | |
| CC | 4 | %10.5 | |
| FF | 18 | %47.4 |
2019-2020 Güz Dönemi
12 öğrenci · Ortalama 2.00 · Başarısız %33.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %8.3 | |
| BA | 2 | %16.7 | |
| BB | 3 | %25.0 | |
| CC | 2 | %16.7 | |
| FF | 4 | %33.3 |
2018-2019 Bahar Dönemi
33 öğrenci · Ortalama 1.76 · Başarısız %39.4
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %6.1 | |
| BA | 3 | %9.1 | |
| BB | 6 | %18.2 | |
| CB | 7 | %21.2 | |
| CC | 2 | %6.1 | |
| FF | 13 | %39.4 |
2017-2018 Bahar Dönemi
14 öğrenci · Ortalama 1.89 · Başarısız %35.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %14.3 | |
| BA | 1 | %7.1 | |
| BB | 2 | %14.3 | |
| CB | 2 | %14.3 | |
| CC | 2 | %14.3 | |
| FF | 3 | %21.4 | |
| VF | 2 | %14.3 |