MUK 211E — Strength of Materials Not Dağılımı
İTÜ MUK 211E (Strength of Materials) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 897 öğrencinin notu, 7 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Yaz Dönemi): 72 öğrenci, ortalama 2.90, başarısızlık oranı %9.7.
Ders katalog bilgileri
Mukavemet
Strength of Materials
- Kredi
- 4
- AKTS
- 6
- Saat (T+U+L)
- 4+0+0
- Önkoşul
- Var
Yapısal tasarımın amacı, görevin her aşamasında uçağın şeklini ve yapısal bütünlüğünü korumaktır. Yani yapının uçağın çalışmasına engel olabilecek aşırı deformasyonları engellemesi, göçmemesi (kırılmaması) gerekir. Bu ders çubuk, şaft, kiriş gibi temel yapısal elemanların etki eden yükler altında dayanımının ve deformasyonlarının müsaade edilen sınırlar değerler dahilinde olacak şekilde analiz edilmesini ve boyutlandırılmasını amaçlar.
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Yaz Dönemi
72 öğrenci · Ortalama 2.90 · Başarısız %9.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 23 | %31.9 | |
| BA+ | 8 | %11.1 | |
| BA | 4 | %5.6 | |
| BB+ | 7 | %9.7 | |
| BB | 2 | %2.8 | |
| CB+ | 3 | %4.2 | |
| CB | 3 | %4.2 | |
| CC+ | 4 | %5.6 | |
| CC | 3 | %4.2 | |
| DC+ | 5 | %6.9 | |
| DC | 2 | %2.8 | |
| DD+ | 1 | %1.4 | |
| FF | 7 | %9.7 |
2025-2026 Güz Dönemi
121 öğrenci · Ortalama 2.73 · Başarısız %16.5
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 28 | %23.1 | |
| BA+ | 17 | %14.0 | |
| BA | 10 | %8.3 | |
| BB+ | 12 | %9.9 | |
| BB | 7 | %5.8 | |
| CB+ | 10 | %8.3 | |
| CB | 2 | %1.7 | |
| CC+ | 6 | %5.0 | |
| CC | 1 | %0.8 | |
| DC+ | 3 | %2.5 | |
| DC | 3 | %2.5 | |
| DD+ | 1 | %0.8 | |
| DD | 1 | %0.8 | |
| FF | 18 | %14.9 | |
| VF | 2 | %1.7 |
2024-2025 Yaz Dönemi
69 öğrenci · Ortalama 2.70 · Başarısız %13.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 19 | %27.5 | |
| BA+ | 10 | %14.5 | |
| BA | 4 | %5.8 | |
| BB+ | 2 | %2.9 | |
| BB | 3 | %4.3 | |
| CB+ | 5 | %7.2 | |
| CB | 2 | %2.9 | |
| CC+ | 4 | %5.8 | |
| CC | 1 | %1.4 | |
| DC+ | 2 | %2.9 | |
| DC | 2 | %2.9 | |
| DD+ | 3 | %4.3 | |
| DD | 3 | %4.3 | |
| FF | 9 | %13.0 |
2024-2025 Güz Dönemi
185 öğrenci · Ortalama 2.34 · Başarısız %16.2
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 14 | %7.6 | |
| BA+ | 13 | %7.0 | |
| BA | 17 | %9.2 | |
| BB+ | 17 | %9.2 | |
| BB | 11 | %5.9 | |
| CB+ | 28 | %15.1 | |
| CB | 9 | %4.9 | |
| CC+ | 12 | %6.5 | |
| CC | 10 | %5.4 | |
| DC+ | 5 | %2.7 | |
| DC | 10 | %5.4 | |
| DD+ | 3 | %1.6 | |
| DD | 6 | %3.2 | |
| FF | 30 | %16.2 |
2023-2024 Yaz Dönemi
62 öğrenci · Ortalama 2.53 · Başarısız %11.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 7 | %11.3 | |
| BA+ | 9 | %14.5 | |
| BA | 3 | %4.8 | |
| BB+ | 6 | %9.7 | |
| BB | 6 | %9.7 | |
| CB+ | 3 | %4.8 | |
| CB | 4 | %6.5 | |
| CC+ | 3 | %4.8 | |
| CC | 3 | %4.8 | |
| DC+ | 5 | %8.1 | |
| DC | 2 | %3.2 | |
| DD+ | 2 | %3.2 | |
| DD | 2 | %3.2 | |
| FF | 7 | %11.3 |
2023-2024 Güz Dönemi
195 öğrenci · Ortalama 1.97 · Başarısız %23.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 14 | %7.2 | |
| BA+ | 7 | %3.6 | |
| BA | 12 | %6.2 | |
| BB+ | 11 | %5.6 | |
| BB | 14 | %7.2 | |
| CB+ | 15 | %7.7 | |
| CB | 13 | %6.7 | |
| CC+ | 13 | %6.7 | |
| CC | 16 | %8.2 | |
| DC+ | 9 | %4.6 | |
| DC | 8 | %4.1 | |
| DD+ | 7 | %3.6 | |
| DD | 11 | %5.6 | |
| FF | 35 | %17.9 | |
| VF | 10 | %5.1 |
2022-2023 Güz Dönemi
193 öğrenci · Ortalama 2.19 · Başarısız %19.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 24 | %12.4 | |
| BA | 30 | %15.5 | |
| BB | 27 | %14.0 | |
| CB | 30 | %15.5 | |
| CC | 18 | %9.3 | |
| DC | 9 | %4.7 | |
| DD | 17 | %8.8 | |
| FF | 31 | %16.1 | |
| VF | 7 | %3.6 |