PST 511E — Fun. of Polymer Chemistry Not Dağılımı
İTÜ PST 511E (Fun. of Polymer Chemistry) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 337 öğrencinin notu, 13 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Güz Dönemi): 19 öğrenci, ortalama 2.16, başarısızlık oranı %26.3.
Ders katalog bilgileri
Fun. of Polymer Chemistry
- Kredi
- 3
- AKTS
- 7,5
- Saat (T+U+L)
- 3+0+0
- Önkoşul
- Yok
Tanımlar, polimerlerin sınıflandırılması, polimerleşme reaksiyonları; kondenzasyon, radikal, iyonik polimerleşme, Ziegler natta polimerleşmesi, halka açılması polimerleşmesi, kopolimerler ve kopolimerizasyon, polimerleşme teknikleri: kütle, çözücü, emülsiyon, dispersiyon, süspansiyon polimerleşmeleri.
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Güz Dönemi
19 öğrenci · Ortalama 2.16 · Başarısız %26.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %5.3 | |
| BA+ | 1 | %5.3 | |
| BA | 2 | %10.5 | |
| BB+ | 2 | %10.5 | |
| BB | 3 | %15.8 | |
| CB+ | 1 | %5.3 | |
| CC | 4 | %21.1 | |
| FF | 3 | %15.8 | |
| VF | 2 | %10.5 |
2024-2025 Güz Dönemi
27 öğrenci · Ortalama 2.05 · Başarısız %25.9
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %7.4 | |
| BA+ | 1 | %3.7 | |
| BB | 6 | %22.2 | |
| CB+ | 1 | %3.7 | |
| CB | 4 | %14.8 | |
| CC+ | 3 | %11.1 | |
| CC | 3 | %11.1 | |
| FF | 7 | %25.9 |
2023-2024 Güz Dönemi
24 öğrenci · Ortalama 2.16 · Başarısız %29.2
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %8.3 | |
| BA+ | 2 | %8.3 | |
| BA | 2 | %8.3 | |
| BB+ | 2 | %8.3 | |
| BB | 2 | %8.3 | |
| CB+ | 2 | %8.3 | |
| CB | 2 | %8.3 | |
| CC+ | 1 | %4.2 | |
| CC | 2 | %8.3 | |
| FF | 7 | %29.2 |
2022-2023 Güz Dönemi
17 öğrenci · Ortalama 2.00 · Başarısız %35.3
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %17.6 | |
| BA | 2 | %11.8 | |
| BB | 2 | %11.8 | |
| CB | 2 | %11.8 | |
| CC | 2 | %11.8 | |
| FF | 6 | %35.3 |
2021-2022 Güz Dönemi
20 öğrenci · Ortalama 2.58 · Başarısız %20.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %20.0 | |
| BA | 5 | %25.0 | |
| BB | 3 | %15.0 | |
| CB | 2 | %10.0 | |
| CC | 2 | %10.0 | |
| FF | 4 | %20.0 |
2020-2021 Güz Dönemi
18 öğrenci · Ortalama 2.31 · Başarısız %27.8
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %22.2 | |
| BA | 2 | %11.1 | |
| BB | 3 | %16.7 | |
| CB | 3 | %16.7 | |
| CC | 1 | %5.6 | |
| FF | 5 | %27.8 |
2019-2020 Güz Dönemi
23 öğrenci · Ortalama 2.13 · Başarısız %21.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %13.0 | |
| BA | 2 | %8.7 | |
| BB | 1 | %4.3 | |
| CB | 6 | %26.1 | |
| CC | 6 | %26.1 | |
| FF | 5 | %21.7 |
2018-2019 Güz Dönemi
23 öğrenci · Ortalama 2.15 · Başarısız %26.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %8.7 | |
| BA | 3 | %13.0 | |
| BB | 5 | %21.7 | |
| CB | 4 | %17.4 | |
| CC | 3 | %13.0 | |
| FF | 6 | %26.1 |
2017-2018 Güz Dönemi
27 öğrenci · Ortalama 1.04 · Başarısız %63.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %3.7 | |
| BA | 2 | %7.4 | |
| BB | 1 | %3.7 | |
| CB | 4 | %14.8 | |
| CC | 2 | %7.4 | |
| FF | 9 | %33.3 | |
| VF | 8 | %29.6 |
2016-2017 Güz Dönemi
32 öğrenci · Ortalama 1.84 · Başarısız %37.5
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %9.4 | |
| BA | 3 | %9.4 | |
| BB | 6 | %18.8 | |
| CB | 5 | %15.6 | |
| CC | 3 | %9.4 | |
| FF | 12 | %37.5 |
2015-2016 Güz Dönemi
34 öğrenci · Ortalama 2.10 · Başarısız %20.6
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %5.9 | |
| BA | 3 | %8.8 | |
| BB | 6 | %17.6 | |
| CB | 6 | %17.6 | |
| CC | 10 | %29.4 | |
| FF | 7 | %20.6 |
2014-2015 Güz Dönemi
38 öğrenci · Ortalama 2.08 · Başarısız %23.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %10.5 | |
| BA | 2 | %5.3 | |
| BB | 6 | %15.8 | |
| CB | 8 | %21.1 | |
| CC | 9 | %23.7 | |
| FF | 9 | %23.7 |
2013-2014 Güz Dönemi
35 öğrenci · Ortalama 2.26 · Başarısız %22.9
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %8.6 | |
| BA | 6 | %17.1 | |
| BB | 7 | %20.0 | |
| CB | 6 | %17.1 | |
| CC | 5 | %14.3 | |
| FF | 8 | %22.9 |