RST 509E — Theory of Conservation Not Dağılımı
İTÜ RST 509E (Theory of Conservation) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 175 öğrencinin notu, 13 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Güz Dönemi): 12 öğrenci, ortalama 3.10, başarısızlık oranı %16.7.
Ders katalog bilgileri
Koruma Kuramı
Theory of Conservation
- Kredi
- 3
- AKTS
- 7,5
- Saat (T+U+L)
- 3+0+0
- Önkoşul
- Yok
Tarihi çevre ve anıt korumanın tarihsel evrimi; endüstri devrimi sonrası ilk duyarlılıklar ve 19. Yüzyıl sonu koruma kültleri; konservasyon ve stilistik rekompozisyon; onarım adına yıkım ve anti restorasyon kuramı; 20. Yüzyıl başı koruma kuramı, analitik yaklaşım; belgeleme ve malzeme; strüktür analizlerinin önemi; 20. Yüzyılın ilk yarısındaki kabuller, toplantıların sonuç bildirgeleri ve Venedik Tüzüğü; Amsterdam Bildirgesi ve çevre koruma ilkeleri; Lozan ve arkeolojik korumanın ilkeleri; 20. yüzyıl sonu koruma kültü; otantiklik; değişen ölçütler ve mimari korumada otantiklik; Bergen ve Nara Konferansları; yeniden kullanım.
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Güz Dönemi
12 öğrenci · Ortalama 3.10 · Başarısız %16.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %16.7 | |
| BA+ | 5 | %41.7 | |
| BA | 3 | %25.0 | |
| FF | 2 | %16.7 |
2024-2025 Güz Dönemi
6 öğrenci · Ortalama 3.75 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %50.0 | |
| BA | 3 | %50.0 |
2023-2024 Güz Dönemi
9 öğrenci · Ortalama 3.50 · Başarısız %11.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %66.7 | |
| BA+ | 2 | %22.2 | |
| FF | 1 | %11.1 |
2022-2023 Güz Dönemi
9 öğrenci · Ortalama 3.50 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %22.2 | |
| BA | 5 | %55.6 | |
| BB | 2 | %22.2 |
2021-2022 Güz Dönemi
9 öğrenci · Ortalama 3.50 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %33.3 | |
| BA | 4 | %44.4 | |
| BB | 1 | %11.1 | |
| CB | 1 | %11.1 |
2020-2021 Güz Dönemi
12 öğrenci · Ortalama 3.00 · Başarısız %16.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %41.7 | |
| BA | 2 | %16.7 | |
| BB | 3 | %25.0 | |
| FF | 2 | %16.7 |
2019-2020 Güz Dönemi
12 öğrenci · Ortalama 3.67 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %50.0 | |
| BA | 4 | %33.3 | |
| BB | 2 | %16.7 |
2018-2019 Güz Dönemi
22 öğrenci · Ortalama 3.41 · Başarısız %4.5
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 8 | %36.4 | |
| BA | 9 | %40.9 | |
| BB | 3 | %13.6 | |
| CB | 1 | %4.5 | |
| FF | 1 | %4.5 |
2017-2018 Güz Dönemi
11 öğrenci · Ortalama 3.14 · Başarısız %9.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %18.2 | |
| BA | 5 | %45.5 | |
| BB | 3 | %27.3 | |
| FF | 1 | %9.1 |
2016-2017 Güz Dönemi
11 öğrenci · Ortalama 3.55 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %36.4 | |
| BA | 4 | %36.4 | |
| BB | 3 | %27.3 |
2015-2016 Güz Dönemi
13 öğrenci · Ortalama 3.23 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %15.4 | |
| BA | 4 | %30.8 | |
| BB | 5 | %38.5 | |
| CB | 2 | %15.4 |
2014-2015 Güz Dönemi
22 öğrenci · Ortalama 3.07 · Başarısız %13.6
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 7 | %31.8 | |
| BA | 7 | %31.8 | |
| BB | 5 | %22.7 | |
| FF | 1 | %4.5 | |
| VF | 2 | %9.1 |
2013-2014 Güz Dönemi
27 öğrenci · Ortalama 2.81 · Başarısız %14.8
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 7 | %25.9 | |
| BA | 7 | %25.9 | |
| BB | 4 | %14.8 | |
| CB | 3 | %11.1 | |
| CC | 2 | %7.4 | |
| FF | 4 | %14.8 |