RST 513 — Conservation Techniques and Methodologies Not Dağılımı
İTÜ RST 513 (Conservation Techniques and Methodologies) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 185 öğrencinin notu, 13 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Güz Dönemi): 11 öğrenci, ortalama 3.75, başarısızlık oranı %0.0.
Ders katalog bilgileri
Koruma Teknik ve Yöntemleri
Conservation Techniques and Methodologies
- Kredi
- 3
- AKTS
- 7,5
- Saat (T+U+L)
- 3+0+0
- Önkoşul
- Yok
Restorasyon uygulamaları uluslar arası tüzükler ve Türkiye’de geçerli olan yasa ve yönetmelikler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Venedik Tüzüğü’nün ilgili maddelerinin yanı sıra, ICOMOS’un tarihi strüktürlerle, ahşap yapılarla ilgili tüzükleri temel ilkeleri koyan belgelerdir. Anıtları incelemek ve hasarlarını saptayabilmek için kullanılan yeni teknolojiler; sağlamlaştırma, bütünleme, yenileme, yeniden yapma, temizleme, taşıma yöntemleri yurdumuzdan ve dünyadan seçilen örneklerle irdelenmektedir. Arkeolojik mirasının korunması da özel bir alan olarak ele alınmakta; dünyadan ve Türkiye’den seçilen örneklerle arkeolojik restorasyonlarda kullanılan teknikler, yaklaşımlar irdelenmektedir. Ders kapsamında öğrencilerden bir uygulamayı ayrıntılı olarak incelemeleri ve çağdaş koruma ilkelerine göre değerlendirmeleri istenmektedir.
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Güz Dönemi
11 öğrenci · Ortalama 3.75 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %18.2 | |
| BA+ | 7 | %63.6 | |
| BA | 2 | %18.2 |
2024-2025 Güz Dönemi
8 öğrenci · Ortalama 3.41 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| BA+ | 2 | %25.0 | |
| BA | 2 | %25.0 | |
| BB+ | 3 | %37.5 | |
| BB | 1 | %12.5 |
2023-2024 Güz Dönemi
9 öğrenci · Ortalama 3.47 · Başarısız %11.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %55.6 | |
| BA+ | 3 | %33.3 | |
| FF | 1 | %11.1 |
2022-2023 Güz Dönemi
11 öğrenci · Ortalama 3.59 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %36.4 | |
| BA | 5 | %45.5 | |
| BB | 2 | %18.2 |
2021-2022 Güz Dönemi
6 öğrenci · Ortalama 3.42 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 1 | %16.7 | |
| BA | 3 | %50.0 | |
| BB | 2 | %33.3 |
2020-2021 Güz Dönemi
14 öğrenci · Ortalama 3.18 · Başarısız %7.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %35.7 | |
| BA | 4 | %28.6 | |
| BB | 1 | %7.1 | |
| CB | 3 | %21.4 | |
| FF | 1 | %7.1 |
2019-2020 Güz Dönemi
12 öğrenci · Ortalama 3.88 · Başarısız %0.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 9 | %75.0 | |
| BA | 3 | %25.0 |
2018-2019 Güz Dönemi
20 öğrenci · Ortalama 3.38 · Başarısız %5.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 8 | %40.0 | |
| BA | 7 | %35.0 | |
| BB | 2 | %10.0 | |
| CB | 2 | %10.0 | |
| FF | 1 | %5.0 |
2017-2018 Güz Dönemi
15 öğrenci · Ortalama 3.13 · Başarısız %6.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %26.7 | |
| BA | 5 | %33.3 | |
| BB | 3 | %20.0 | |
| CB | 1 | %6.7 | |
| CC | 1 | %6.7 | |
| FF | 1 | %6.7 |
2016-2017 Güz Dönemi
17 öğrenci · Ortalama 3.18 · Başarısız %5.9
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %23.5 | |
| BA | 5 | %29.4 | |
| BB | 6 | %35.3 | |
| CB | 1 | %5.9 | |
| FF | 1 | %5.9 |
2015-2016 Güz Dönemi
19 öğrenci · Ortalama 3.26 · Başarısız %10.5
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 8 | %42.1 | |
| BA | 6 | %31.6 | |
| BB | 3 | %15.8 | |
| VF | 2 | %10.5 |
2014-2015 Güz Dönemi
20 öğrenci · Ortalama 3.30 · Başarısız %5.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %20.0 | |
| BA | 10 | %50.0 | |
| BB | 5 | %25.0 | |
| FF | 1 | %5.0 |
2013-2014 Güz Dönemi
23 öğrenci · Ortalama 2.70 · Başarısız %13.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %8.7 | |
| BA | 5 | %21.7 | |
| BB | 9 | %39.1 | |
| CB | 3 | %13.0 | |
| CC | 1 | %4.3 | |
| FF | 3 | %13.0 |