YAP 617E — Nonliear Behav.Renf.Conc.Mem. Not Dağılımı
İTÜ YAP 617E (Nonliear Behav.Renf.Conc.Mem.) dersinin geçmiş dönem harf notu dağılımları. 257 öğrencinin notu, 13 dönem üzerinden listelenmiştir.
En son dönem (2025-2026 Güz Dönemi): 16 öğrenci, ortalama 2.77, başarısızlık oranı %12.5.
Ders katalog bilgileri
Nonliear Behav.Renf.Conc.Mem.
- Kredi
- 3
- AKTS
- 7,5
- Saat (T+U+L)
- 3+0+0
- Önkoşul
- Yok
Malzeme özellikleri. Aderans, kenetlenme, sıyrılma modelleri. Eğilme etkileri altında davranışı. Lif yaklaşımı. Süneklik ve şekildeğiştirebilme yeteneği. Sargılı beton. Plastik mafsal mekanizması. Hasar. Tekrarlı yükler. Deprem etkileri altında davranış. Kesme etkileri altında davranış. Kesme ve eğilme etkilerinin etkileşimi. Kolon-kiriş birleşim bölgeleri. Birleşimlerde kesme dayanımı. Birleşimde kenetlenme ve kiriş donatısı sıyrılması. Öngerilmeli beton. Kullanılabilirlik. Sehim ve çatlak kontrolü. Uzun süreli etkiler.
Dönem bazında not dağılımı
2025-2026 Güz Dönemi
16 öğrenci · Ortalama 2.77 · Başarısız %12.5
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %18.8 | |
| BA+ | 2 | %12.5 | |
| BA | 2 | %12.5 | |
| BB+ | 2 | %12.5 | |
| BB | 1 | %6.3 | |
| CC+ | 1 | %6.3 | |
| CC | 3 | %18.8 | |
| FF | 2 | %12.5 |
2024-2025 Güz Dönemi
8 öğrenci · Ortalama 3.28 · Başarısız %12.5
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %50.0 | |
| BA+ | 1 | %12.5 | |
| BA | 1 | %12.5 | |
| BB | 1 | %12.5 | |
| FF | 1 | %12.5 |
2023-2024 Güz Dönemi
13 öğrenci · Ortalama 2.40 · Başarısız %30.8
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 3 | %23.1 | |
| BA+ | 1 | %7.7 | |
| BA | 1 | %7.7 | |
| BB+ | 2 | %15.4 | |
| CB+ | 2 | %15.4 | |
| FF | 4 | %30.8 |
2022-2023 Güz Dönemi
18 öğrenci · Ortalama 2.31 · Başarısız %22.2
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %11.1 | |
| BA | 3 | %16.7 | |
| BB | 4 | %22.2 | |
| CB | 2 | %11.1 | |
| CC | 3 | %16.7 | |
| FF | 4 | %22.2 |
2021-2022 Güz Dönemi
28 öğrenci · Ortalama 2.55 · Başarısız %21.4
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %14.3 | |
| BA | 8 | %28.6 | |
| BB | 6 | %21.4 | |
| CB | 3 | %10.7 | |
| CC | 1 | %3.6 | |
| FF | 4 | %14.3 | |
| VF | 2 | %7.1 |
2020-2021 Güz Dönemi
35 öğrenci · Ortalama 2.80 · Başarısız %17.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 9 | %25.7 | |
| BA | 11 | %31.4 | |
| BB | 4 | %11.4 | |
| CB | 3 | %8.6 | |
| CC | 2 | %5.7 | |
| FF | 6 | %17.1 |
2019-2020 Güz Dönemi
20 öğrenci · Ortalama 2.35 · Başarısız %30.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %20.0 | |
| BA | 3 | %15.0 | |
| BB | 6 | %30.0 | |
| CB | 1 | %5.0 | |
| FF | 2 | %10.0 | |
| VF | 4 | %20.0 |
2018-2019 Güz Dönemi
22 öğrenci · Ortalama 2.82 · Başarısız %18.2
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 6 | %27.3 | |
| BA | 6 | %27.3 | |
| BB | 4 | %18.2 | |
| CB | 2 | %9.1 | |
| FF | 1 | %4.5 | |
| VF | 3 | %13.6 |
2017-2018 Güz Dönemi
25 öğrenci · Ortalama 2.18 · Başarısız %28.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %8.0 | |
| BA | 5 | %20.0 | |
| BB | 5 | %20.0 | |
| CB | 4 | %16.0 | |
| CC | 2 | %8.0 | |
| FF | 5 | %20.0 | |
| VF | 2 | %8.0 |
2016-2017 Güz Dönemi
20 öğrenci · Ortalama 2.23 · Başarısız %30.0
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 5 | %25.0 | |
| BA | 3 | %15.0 | |
| BB | 1 | %5.0 | |
| CB | 2 | %10.0 | |
| CC | 3 | %15.0 | |
| FF | 6 | %30.0 |
2015-2016 Güz Dönemi
15 öğrenci · Ortalama 2.23 · Başarısız %26.7
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %13.3 | |
| BA | 2 | %13.3 | |
| BB | 3 | %20.0 | |
| CB | 3 | %20.0 | |
| CC | 1 | %6.7 | |
| FF | 4 | %26.7 |
2014-2015 Güz Dönemi
18 öğrenci · Ortalama 2.19 · Başarısız %27.8
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 2 | %11.1 | |
| BA | 4 | %22.2 | |
| BB | 3 | %16.7 | |
| CB | 1 | %5.6 | |
| CC | 3 | %16.7 | |
| FF | 5 | %27.8 |
2013-2014 Güz Dönemi
19 öğrenci · Ortalama 2.61 · Başarısız %21.1
| Not | Öğrenci | Oran | Dağılım |
|---|---|---|---|
| AA | 4 | %21.1 | |
| BA | 6 | %31.6 | |
| BB | 2 | %10.5 | |
| CB | 1 | %5.3 | |
| CC | 2 | %10.5 | |
| FF | 4 | %21.1 |